fbpx

Mgr. Marek Nýč

starosta obce Budčeves, policista

Mgr. Marek Nýč

Marek Nýč se narodil v Jičíně, v raném dětství se s rodiči přestěhoval do Prahy, kde navštěvoval postupně základní školu, osmileté gymnázium a následně Vysokou školu ekonomickou. Ani studium v Praze mu nezpřetrhalo vazby s rodnou vsí a krajem, svůj veškerý volný čas trávil ve své mateřské Budčevsi na Kopidlnsku. V roce 2010 vstoupil do služebního poměru k Policii České republiky, následně se přestěhoval zpět do Budčevsi. Jelikož se zajímal o dění v obci, zúčastnil se zde komunálních voleb v roce 2014. Hned napoprvé se mu podařilo uspět a zasedl tak v zastupitelstvu obce. V průběhu služebního poměru vystudoval vysokoškolský magisterský titul na Policejní akademii v Praze v oboru Policejní management a kriminalistika. Změnou v jeho životě byl rok 2018, nejprve jako policista změnil služební zařazení na obvodní oddělení v Kopidlně a poté jako již zkušenější zastupitel, kandidoval do komunálních voleb s ambicemi na místo nejvyšší. Volby následně vyhrál (s 85 % hlasy) a postoupil na pozici starosty obce. Na hodnocení působení v této roli prý zatím uběhlo málo času, v mnoha ohledech mu ale připomíná jeho hlavní pracovní poměr, i zde se snaží pomáhat lidem a zlepšovat prostředí, ve kterém žijí. Politiku má v genech, jeho ne tak vzdáleným příbuzným byl Bohumír Bradáč, jeden z nejvlivnějších prvorepublikových politiků.

Svůj volný čas již odmala trávil návštěvami několika různých sportovních kroužků. V dospělosti začal soutěžně hrát fotbal v nedalekém Křinci, kde se v roce 2014 ujmul pozice trenéra mužstva žáků. Se svými svěřenci vyhrál okresní soutěž a následně odehrál kvalitní sezóny v krajské soutěži. Mezi jeho další záliby a koníčky patří cyklistika, florbal, volejbal, grilování a posezení s přáteli. Z cizích jazyků se domluví anglicky a francouzsky.

Jeho celoživotní motto? „Nikdy nedosáhneš svého cíle, když budeš zastavovat a házet kameny po každém psu který štěká.“ — Winston Churchill

Svůj volný čas již odmala trávil návštěvami několika různých sportovních kroužků. V dospělosti začal soutěžně hrát fotbal v nedalekém Křinci, kde se v roce 2014 ujmul pozice trenéra mužstva žáků. Se svými svěřenci vyhrál okresní soutěž a následně odehrál kvalitní sezóny v krajské soutěži. Mezi jeho další záliby a koníčky patří cyklistika, florbal, volejbal, grilování a posezení s přáteli. Z cizích jazyků se domluví anglicky a francouzsky. Jeho celoživotní motto? „Nikdy nedosáhneš svého cíle, když budeš zastavovat a házet kameny po každém psu který štěká.“ — Winston Churchill

Proč do toho jdu?

Jelikož „Práce pro lidi“ je to, co mne baví a naplňuje. Svoji práci jak u policie, tak na obecním úřadě se snažím vést v podobném duchu, tedy aby spoluobčané věděli, že s problémem za mnou mohou kdykoliv přijít, nebo zavolat, a v tom bych chtěl určitě pokračovat.

Chtěl bych upozorňovat na problémy venkova, aby venkov zůstal venkovem, jelikož to je to cenné dědictví, které máme a musíme venkovu pomoct s dopravní obslužností a občanskou vybaveností. A ne centralizovat a házet klacky pod nohy. Podporovat kulturu a soužití na venkově.

Stojím za naším lídrem a věřím lidem na kandidátce, že SPOLU PRO KRAJ můžeme kraj oceněný jako nejlepší pro život posunout dále.

A určitě ne pro finanční ohodnocení, jelikož v případě úspěchu by odměna za výkon krajského zastupitele směřovala na transparentní účet, určený na podporu kulturních akcí mládeže a seniorů.