fbpx

Ing. Zuzana Jungwirthová

starostka České Skalice

Ing. Zuzana Jungwirthová

Po studiu na gymnáziu začala pracovat ve firmě Farmet a.s. Česká Skalice. Zde během 24 let zastávala pracovní pozice na obchodním a marketingovém oddělení. Jako vedoucí prodeje zemědělské techniky nejvíce pocítila potřebu rozumět agronomickým lhůtám, potřebám jednotlivých zemědělských plodin a jejich optimálnímu způsobu pěstování. Proto při zaměstnání vystudovala Českou zemědělskou univerzitu, fakultu technickou a fakultu agronomickou. 

Zuzana Jungwirthová je vdaná, má 3 syny a jednu vnučku. Aktivně se zajímá o dění ve městě a v roce 2010 zúčastnila komunálních voleb za sdružení nezávislých kandidátů Pro město. Přijala nabídku pracovat v komisi výstavby a životního prostředí, a to opakovaně po dvě volební období. V roce 2018 byla kolegy ze sdružení navržena na starostku města. Tyto volby byly pro sdružení Pro město vítězné a paní Zuzana Jungwirthová nyní zastává funkci starostky města Česká Skalice.

Jak s oblibou říká, při svém zemědělském vzdělání používá selský rozum. V České Skalici žije odmala a proto má představu, co obyvatelům ve městě chybí nebo je potřeba změnit. Je komunikativní a chce se starat co nejlépe o město. Ve volném čase hodně čte, jezdí na kole a ráda pečuje o zahradu. Práce s lidmi a pro lidi je hodně složitá, ale krásná.